Menu

Zararlı Yazılım Tespit ve Engelleme Çözümü

Saldırganların ağınıza sızmak için en sık kullandığı yöntemlerden birisi olan zararlı yazılımlar, geleneksel güvenlik duvarları ve anti-virüs çözümleri tarafından yakalanamamaktadır.

Hemen her yeni zararlı yazılım artık gelişmiş bir zararlı yazılımın modifiye edilerek amaca özel düzenlenmiş varyasyonudur.

Ağınızda sizin haberiniz olmadan yayılmaya devam eden, internet üzerindeki komuta kontrol sunucusuna (CnC) bağlanan ve içeride elde ettiği bilgileri saldırgana göndererek yeni komutlar alırlar.

Bilge SGT, Deep Discovery Analyzer ve Deep Discovery Inspector ürününü ağınızdaki 100+ protokol üzerinde analiz yapar, anormal davranışları tespit eder, dosyaları ayıklar ve kum havuzunda çalıştırarak davranışlarını gözlemler. Arka planda zararlı bir aktivite gerçekleştiren bir ofis belgesi, PDF doyası, çalıştırılabilir bir dosya (EXE) veya çeşitli formatlarda bir zararlı yazılım tespit ettiğinde ise bunu size raporlar, ağ geçidindeki güvenlik duvarınızda, web proxy geçidinizde ve uç noktada engellenmesi için yeni keşfedilen bu zararlı yazılıma ait imza üreterek tüm güvenlik bileşenlerine haber verir.

360 derece ağ akışı takibi ve 100+ protokolü çözümleme özelliğiyle, Deep Discovery Inspector hedefe yönelik saldırıları ve gelişmiş tehditleri algılamak için ağ genelinde izlenebilirlik ve istihbarat sağlar.

Deep Discovery Inspector Image

Kapsamlı tehdit algılama
Ağınızda herhangi bir yerdeki saldırıları algılamak için tüm bağlantı noktalarını ve 80’den fazla protokolü izler

Geniş Dosya Formatı Desteği
exe, dll, swf, lnk, doc, docx, ppt, pptx, xls, pdf, hwp, cell, jtd, rtf, gul, jar, chm, …

Esnek Kum Havuzu Servisi
Yatay olark esneyebilen kum havuzu sistemi ile e-posta, ağ trafiği, web trafiği güvenliği için performans sorunu yaşamazsınız.

Özelleştirilmiş Kum Havızları
Trend Micro Deep Discovery ürünü, sizi rakipleri gibi içerisinde gömülü ve değiştirilemeyen tek bir kum havuzu kullanmaya zorlamaz! Kendi kurumunuzda kullandığınız işletim sistemi sürümü ve uygulamalardan özelleştirilmiş kum havuzları oluşturarak, size özel hazırlanmış saldırıları tespit etmenizi sağlar.

Kötü amaçlı yazılım, C&C, saldırgan etkinliği
Sadece kötü amaçlı yazılımları değil, hedefe yönelik bir saldırının tüm aşamalarını algılamak için uzman algılama motorları, bağıntı kuralları ve özel kum havuzu analizini kullanır

Özel kum havuzu analizi
Organizasyonunuzu hedef alan tehditleri algılamak için sistem yapılandırmalarınıza tam olarak uyan imajları kullanır

Küresel tehdit istihbaratı
Trend Micro™ Smart Protection Network tehdit istihbaratı algılama işlevini ve saldırı soruşturmaları için Threat Connect portalını destekler

Kapsamlı sistem koruması
Windows, Mac OS X, Android, Linux ve tüm sistemlere yönelik saldırıları algılar

Tek cihaz kolaylığı ve esnekliği
Farklı kapasitelerde sunulan ve donanım ya da yazılım yapılandırmalarında dağıtılabilen tek cihazla güvenlik sürecini basitleştirir

Custom Defense çözümü
Yayılma (IOC) istihbaratı göstergelerini paylaşır ve sizi diğer saldırılara karşı korumak için Trend Micro ve diğer güvenlik ürünlerini otomatik olarak günceller

 

İLETİŞİM

BİZE ULAŞIN

TEL: +90-312-2403236
FAKS: +90-312-2403237

Adres : Mutlukent, 1964. Sk. No:23, 06800 Çankaya/ANKARA