Menu

Tehdit Haritası Modelleme

Her kurumun/şirketin faaliyet alanına ve bilgi sistemlerini kullanımına göre karşılaştığı riskler, tehditlerin sınıfı, saldırganların profili ve yeteneği farklılık gösterir. Doğru önlemleri almak için öncelikle kurumun tehdit haritasını çıkartmak ve saldırı yüzeylerini ve potansiyel saldırganları iyi tanımlamak gerekir.

Bilge SGT danışman kadrosu kurumunuzun faaliyet alanı, personeline ve müşterilerine sunduğu BT hizmetleri ve kurumunuza özel veriler doğrultusunda sizin için olması saldırı yüzeylerini, saldırganları, saldırgan profillerini, iş akışlarınızı tehdit edebilecek siber saldırıları modeller ve kurumunuzun detaylı tehdit haritasını ortaya çıkartır.

 

Tehdit haritası ortaya konulduktan sonra istendiği taktirde bu tehdit haritasına göre sürekli olarak takibini sağlayabilir, tehdit istihbaratı hizmeti ile sizi hedefleyebilecek saldırılarda erkenden haberdar olabilir ve düzenli olarak sızma testi (penetrasyon testi) hizmetimizden faydalanarak saldırı yüzeylerinizdeki güvenlik açıklarınızı öğrenebilirsiniz.

İLETİŞİM

BİZE ULAŞIN

TEL: +90-312-2403236
FAKS: +90-312-2403237

Adres : Mutlukent, 1964. Sk. No:23, 06800 Çankaya/ANKARA