Menu

Sızma Testi Hizmeti

Kurumların kıymetli verilerinin yetkisiz kişiler tarafından daha fazla tehdit edildiği her geçen gün, size saldırıların nereden gelebileceğini ve ağınızın/verilerinizin ne kadar korunaklı olduğunu bilmek önemlidir.

Sızma testi (Penetrasyon Testi) bilgisayar sistemleri ve iletişim ağlarının güvenliğini iç ve dış tehditlere karşı sağlamlığını değerlendirmenizi sağlar.

Bilge SGT, kurumunuzun bilgi varlığını, sistemlerini ve iletişim şebekesini belirlenen her vektörden test eder ve güvenlik açıklarını keşfeder. Ekibimiz yetkisiz erişimlere sebep olabilecek zafiyetleri, bu zafiyetlerin ne derece kullanılabilir olduğunu, kullanılabilir zafiyetlerle nerelere erişebileceğini gösterir.

Kabul görmüş metodolojileri kullanarak ve gerektiğinde gerçek bir saldırgan gibi davranıp tamamen “sızma odaklı” geçekleştirdiğimiz sızma testleri sonucunda reel riskler ve tehditler karşısındaki durumunuzu görebilirsiniz.

 

Penetrasyon Testi Sureci Diagram

Düzenli sızma testi bilgi sistemlerinin sağlıklı ve güvenli olmasına yardımcı olur, zafiyet yönetimi sürecini sıkılaştırır, BT ekiplerinin hassasiyetini yükseltir, gerçek bir saldırıdan zarar görmeden tedbir almanızı sağlar

Bilge SGT sızma testlerinde sadece otomatik zafiyet değerlendirme araçlarından faydalanmaz. Sızma testleri zafiyet değerlendirme hizmetinden farklı olarak tespit eidlen zafiyetlerin kullanılarak sistemlere sızılmasını ve içeride yeni sistemlere de sızılabilmesine müsade eden bilgiler aranmasını içerir.

İLETİŞİM

BİZE ULAŞIN

TEL: +90-312-2403236
FAKS: +90-312-2403237

Adres : Mutlukent, 1964. Sk. No:23, 06800 Çankaya/ANKARA